Kadınların ellerinin resmini paylaşması caiz mi?

Soru Detayı

- Bazı hanımlar yalnızca elini yüzünün yarısını veya arkadan çekilmiş resmini paylaşıyor, bunun hükmü nedir?
- Kadınların keyfî olarak canlı yayın açıp sesini duyurması caiz mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Detaylarında farklı görüşler olsa da genel hüküm olarak kadınların elleri, yüzleri, ayakları ve sesi avret (kapanması gereken yerleri) değildir.

Bunların normal hayat şartlarında ve ihtiyaca binaen gösterilmesi başkadır, teşhiri başkadır. Teşhiri caiz değildir.