Kadın, kocasının giydiği kıyafetlere karışabilir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Öncelikle en önemlisi, erkek ve kadın için Müslümanca giyinmenin esas olmasıdır.

Bunu yerine getirdikten sonrasına gelince:

Evlilik hayatı, akdin taraflara verdiği hak ve ödevleri listeleyip karşılıklı kontrol ve takip etmek, talepte bulunmakla amacına ulaşamaz, mutlu ve uyumlu bir aile hayatı böyle oluşmaz. Örf ve âdete göre karşılıklı beklentiler, fedakârlıklar, sabırlar, şefkatler ile amacına ulaşabilir.

Kadın ve erkek, zaman içinde öğrenerek karşı tarafın hoşlandığını giyer, yapar; hoşlanmadığını giymez ve yapmazsa sevgi ve saygı artar, aile hayatı düzgün olur.