Kadın eğitmenlerle birlikte kampa katılmak caiz mi?

Soru Detayı

- Bir süredir işsizim, şimdi eğitimden sonra iş görüşmesi teklif ettikleri bir eğitim kampına katılıyorum, ama bazı kadın eğitmenleri var. Çevrimiçi olduğu söylenen böyle bir eğitim kampına katılabilir miyim?
- Çevrimiçi (internet) sınıflar aracılığıyla öğretiyorlar. Ayrıca işe alınırsam gelirimi etkiler mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İş icabı kadınların da bulunduğu yerde çalışmak bugün daha geniş ölçekte kaçınılmaz hâle gelmiştir. Kendinizi iradenizle koruyarak işinize bakarsınız. Dijital olunca zaten sakıncası da büyük ölçüde ortadan kalkar.

Erkek veya kadın her Müslüman hangi ortamda olursa olsun, hem İslami usullere göre tesettürüne riayet etmeli hem de gözüne ve gönlüne sahip olmalı; tesettür uygun değilse veya gözüne ve gönlüne sahip olamıyorsa, o ortamda bulunması caiz olmaz.

Yapacağınız iş helal ise alacağınız ücret de helaldir.