İsa Musa sen bizi kutsa, diyenlere ne diyelim?

Soru Detayı

- Bu zamanlarda "İsa Musa sen bizi kutsa" diye bir şey çıktı, onu söyleyenlere nasıl cevap vermeliyiz?
- ​Bugünlerde bu cümleyi çok duymaya başladım çevremdekiler de diyor nasıl cevap vermeliyim?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İslam’da ve bizim geleneğimizde böyle bir ifade ve bu ifadenin arkasındaki inanç ve kültür mevcut değildir.

Eğer bir Müslüman bunu söylüyorsa onu uyarmak, ondan bunun mana ve maksadını sormak, vereceği cevaba göre doğru olanı tavsiye etmek gerekir.