İnsan, kul haklarını ihlal etmişse, bütün o kullardan nasıl helallik alacak?

Soru Detayı

- Örneğin kaçak elektrik ve su kullanmak gibi.. Binlerce kul hakkına girilmiş oluyor.
- Bütün bunlardan nasıl helallik alınacak. Zira kaçakların ücretini diğerleri ödemektedir.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Evet, bu kadar insanı bulup helallik almak mümkün değildir. Ama bir İslam toplumunda yoksulların ihtiyacını karşılamak da sırası geldiğinde toplumun vazifesidir.

Ücreti ödenmeden kullanılan elektrik vb.nin bedeli, toplum adına, yoksullara verilirse inşallah hak ödenmiş olur.