İmar izni olmayan evde kalmak, suyundan elektriğinden istifade etmek caiz mi?

Soru Detayı

- ​Babamın yerleşim yerine uzak bir yerde tapusu kendisine ait bir bahçesi var, buranın imar izni yok ama babam buraya geldiğimizde kalabilmemiz için bahçe evi yaptı suyu, elektriği kayıtlı.
- Etrafta bu şekilde on altıya yakın bahçe evi var bu evlerden belediyenin her yerin haberi de var ama imar izni yok, izin de alınamıyor çünkü imara açık değil,
- Bahsettiğim bu evde kalmak, suyundan ve elektriğinden istifade etmek bu durumlarda caiz mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

O evde kalmanız, parasını ödediğiniz suyundan ve elektriğinden istifade etmeniz caizdir.