İki erkeğin birbirini sevmesi günah mıdır?

Soru Detayı

- Dinimizde eşcinselliğin günah olduğunu biliyorum. Lakin iki erkeğin aralarında hiçbir cinsel münasebet olmadan birbirini sevmesi, birlikte zaman geçirmesi günah mıdır?
- (Not: Cinsellik olmadan)

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu sorudan bizim anladığımız, iki erkeğin birbirini akraba, arkadaş, dost, yoldaş… olarak sevmesinden farklı bir sevgi; eğer farklı değilse elbette caizdir; farklı ise “cinsellik yok” tanımlamasına ek başka bir tanımlama gerekiyor.