Hz. Peygamber vefat edince, nübüvvet mührünün yok olduğu doğru mudur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Böyle bir rivayet vardır.

"Hz. Peygamber (asm)'in vefatı esnasında ölümünden şüphe edildiği vakit bazıları öldü demiştir, bazıları da ölmedi demiştir. Esma binti Umeys elini Hz. Peygamber'in iki omuzu arasına koydu ve 'Hz. Peygamber vefat etmiştir.' dedi. Çünkü iki omuzu arasındaki mühür kaldırılmıştır. Bu mührün kaldırılması ile ölümü anlaşılmıştır." (Beyhaki, Delailü'n-Nübüvvet, 3160; İbn Sa'd, Tabakatü'l-Kübra, 2152)