Hz. Nuh, gemide cinselliği yasakladı mı?

Soru Detayı

- Hz. Nuh’un gemiye girince, gemide nüfusun artması yaşamı zorlaştıracağından Hz. Nuh insanların ve hayvanların çiftleşmesini yasaklamış, ama köpek bu yasağa uymamış, kedi de durumu şikayet etmiş, ancak ispat edememiş, tekrar olunca kedi yine şikayet etmiş ama yine ispat edememiş, bu defa Hz. Nuh dua etmiş bir daha olursa gözleriyle görsün diye, üçüncü defa da köpek bu yasağı çiğneyince kedi yine şikayet etmiş, ancak bu defa köpek çiftleşme esnasında uzun zaman bir türlü birbirlerinden kopamazlar ve yasağı çiğnediği açıkça görülmüş. Köpekler bu yüzden kedilere düşmanlık beslerlermiş...
- Bu bilgi doğru mu, bu konuda bir hadis hadis var mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu anlamda bir hadis rivayeti bulamadık.

Sadece Mısır üzerine yazılan bir tarih kitabında, hiçbir senet ve kaynak verilmeden "rivayet olunur ki" denilerek bir söylenti şeklinde nakledilir. (İbn İyas, Bedaiü’z-Zühür, s. 64)

Bu bilginin aslı yoktur, bu eserde de geçtiği üzere bir söylentiden ibarettir, Yahudi ve Hristiyan kaynaklı olabilir.