Hristiyanlik ve Yahudilik gerçekten hak din miydi İslam'dan önce?

Soru Detayı

 - Musa ve İsa (as) onlara gönderilmediler de mi onlar da Müslümandı?
- İslam'dan başka dünya da başka gerçek din yoktu de mi?
- Hristiyanlik ve Yahudilik peygamberlerin hepsi Müslüman mı idi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Hristiyanlık ve Yahudiliğin aslı hak dindi. Ancak müntesipleri zamanla dini tahrif etmişlerdir. Hz. Musa ve Hz. İsa'nın tebliğ ettiği din de tevhid dini olan İslam'dır. Ancak zamanla bu peygamberlere müntesip olanlar için Yahudi ve Hristiyan ismi verilmiştir.