Her bir canlının kendine özel bir DNA’sının olması tesadüf müdür?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Patlamadan sonra meydana gelen kütleler birbirinden uzaklaştırılmış ve soğutulmuş… Her bir kütle bir yörüngeye yerleştirilmiş ve ona bir hareket verilmiştir. Bu sırada büyük önem verilen dünyamız da soğutularak, dağ ve denizler yaratılmıştır. Bu süreçte atmosfer de şimdiki atmosfer gibi canlıların yaşamasına uygun hale getirilmiştir. Ve sonuçta önce bitkiler ve daha sonra hayvanlar yaratılmış ve bu yaratıklar insanın istifadesine sunulmuştur.

Bütün şartlar da uygun olunca Hz. Âdem (a.s.) yaratılmış ve Hz. Âdem’e (a.s.) bütün hayat şartları Allah tarafından öğretilmiştir. Yoksa ilkel şartlarda vahşi hayvanlarla baş başa kalan insanın yaşama ve hayatını devam ettirme şansı olmazdı.

Ayrıca her bir bitki, her bir hayvan ve her bir insan kendine özel DNA ile ifade edilmiş ve bu DNA’ya göre her bir canlı özel olarak yaratılmıştır. Bunu başka türlü ifade etmek mümkün değildir. Çünkü bu kadar çeşitte canlının en mükemmel tarzda yaratılmış olması; cahil, kör, şuursuz ve akılsız olan sebeplerin ve tabiatın işi olamaz. Çünkü yapılan her şeyde, sonsuz, ilim ve irade ve kudretin varlığı görülüyor.