Evrenin ömrünü tespit çalışmaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Tarih: 18.04.2008 - 02:43 | Güncelleme:

Soru Detayı
İsviçredeki cern adlı laboratuarın büyük deneyi sonucu evrenin sırrını çözeceklerini söylüyorlar dünyanın ne kadar ömrünün kaldığını araştırıyorlar bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz cevaplarsanız çok teşekkür ederim
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Dünyanın bütün sırlarını çözmek için insan ömrü vefa etmez. Ancak, bundan daha fazla sırlarını keşfetmek mümkündür. Dünyanın ömrü hakkında yapacakları tahminler, kıyametin kopmasını değil, dünyanın üzerine kurulduğu tabii kanunlar açısından ne kadar devam edebileceği varsayımına dayanmaktadır. Oysa, kıyametin kopması, yalnız onun tabii ömrüne göre değil, onun için tespit edilen ecelinin gelmesine ve bu işi gerçekleştirecek olan Allah’ın iradesine bakar.
Bununla beraber, bu tür tasavvurlar şu anda ilim-kurgu çizgisinde cereyan etmektedir. Allah’ın kullarına ilim ve teknolojiyi ihsan etmesinin önemli bir hikmeti, kendi sonsuz ilim ve kudretini göstermek, harika sanat eserlerinin sanat değerlerinin bilinmesini sağlamaktır. Bu sebeple, kâinat kitabının manalarını ve sırlarını deşifre edecek bir bilgiyi insanlığa öğretmeyi, ilahî hikmetin bir yansıması olarak görmek gerekir.

Bilgi için tıklayınız

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet

Yazar:
Sorularla İslamiyet
Kategori:
Okunma sayısı : 1.000+
Yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun