Evli ve çalışan bir kadının eşinin ihtiyacı varken ailesine yardım etmesi doğru mu?

Soru Detayı

- İkisinin beklentileri var benim de ihtiyaçlarım var ne yapmalıyım?
- Eşimin de borçları var işinin de çok getirisi yok ama babamın da benden beklentisi var bunu çok ima ediyor. Ben kardeşimi dershaneye gönderdim, her yıl da evlerinin birkaç ihtiyacını gidemiyorum, kardeşlerime harçlık veriyorum ama babam daha fazlasını bekliyor.
- Beklentisini karşılamakta zorlanıyorum günaha girmiş oluyor muyum?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Evli kadının ihtiyaçlarını kocası sağlamakla yükümlüdür.

Kadının malı ve kazancı kendine aittir. Meşru olarak istediği gibi kullanabilir, sarf edebilir.

Mecbur olmadığı halde kocasına yardım ederse, bu da güzel bir davranış olur.