Bir erkeğin, hanımının rızası olmaksızın ilişkiye girmesi günah mı?

Soru Detayı

- Meşru bir mazeret, olmadığı halde, kadın kocasının isteğine olumlu cevap vermezse, erkek cinsel ilişkiye girse bu durum zorlama olur mu, karısının hakkına girmiş sayılır mı, erkek böyle durumlarda ne yapmalı?
- Kadının rızası yoksa, tecavüz ve saldırı olur diyenler var, doğru mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Evlilik ve aile hayatında huzur ve mutluluk isteniyorsa, karşılıklı fedakârlık şarttır.

Fedakârlık daima bir taraftan beklenirse, haksızlık durumu ortaya çıkar.