Evli olmayan çiftleri aynı odaya almak haram mı?

Soru Detayı

- Avrupa’da otel çalıştırmak, evli olmayan çiftleri aynı odaya almak, yani zina yapmalarına göz yummak haram olur mu?
- Muamelede, İslam dinine göre, evli gayrimüslimlerin ile evli olmayan gayrimüslimlerin arasında fark var mı?
- Evli değil de bekarsalar, bir erkekle bir kadını aynı odaya almamın bir sakıncası olur mu?
- Bu soruyu Darülharp'te yaşadığımız için soruyorum, yoksa bir İslam ülkesinde tabii ki haramdır.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Evli olmayanların cinsel ilişkisi, İslam’da da Ehl-i kitabın dininde de İslam ülkesinde de savaş ülkesinde de zinadır ve haramdır. Onlara zina etmeleri için oda kiralamak da haramdır.

Evli olmayanlar dinsiz ise, zinanın haram olduğuna inanmıyorlarsa, yine de bir Müslüman, kendi dinine göre haram, çirkin, kötü örnek olan bir ilişkiye yardımcı olamaz, oda kiralayamaz.