Evlendikten sonra, erkek dinden çıktığını ve İslam'a inanmadığını söylerse nikâh düşer mi, ilişkileri zina mı olur?

Soru Detayı
Evlendiklerinde ikisinin de Müslüman olduğu iki kişiden erkek olanının sonaradan imanı gitse, dine inanmasa nikâh düşer mi, bunların yaptıkları cima, amel defterine zina olarak mı yazılır?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Evet, eşlerden birisinin dinden çıkması nikâhı düşürür.

Nikâh düşdükten sonra, eşlerin karı-koca münasebetinde bulunmaları haram olur. Yani bu ilişki zina olur.