Eşim ve ailemin karşı çıkmasına rağmen, ikinci bir evlilik yapmam ne kadar doğru olur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu konuda evlenmeyi düşündüğünüz bayanın nasıl birisi olduğu ve sizin de onunla neden evlenmek istediğiniz önemli konulardır. Bir bayanı koruma altına almak ve Allah rızası amacıyla evlanmek ayrıdır, sırf seviyorum diye şehevi bir hisle evlenmek ayrıdır.

Özel ve çok zaruri bir durum olmadan ikinci bir evlilik yapmanız doğru değildir. Ancak her şeye rağmen ikinci bir hanımla evlenseniz bu evlilik geçerlidir. Fakat eşler arasında tam adaletli davranamaz ve ailenizi üzerseniz bunun da vebali vardır.