Evlenmeye karar verdiğim kız, başkasıyla günah işlemiş, ne yapılmalı?

Soru Detayı

- Evlenmeye karar verdiğim bir kızın bir başkasıyla birlikteliği olduğunu öğrendim, kızı yarıda bırakmak istemiyorum, ama böyle de evlensem hayatım mahvolur, mutlu olamam.
- Ne yapmam gerekir?
- Bu gibi durumlarda ne yapılmalı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kız o günahtan samimi olarak tövbe etmiş ise ve seninle de isteyerek, severek, güzel bir aile kurmak için evlenmek istiyorsa (yani maksadı geçmişteki günahı ve ayıbı örtmek değilse) ve onunla evlendiğinde geçmişini ileride mesele yapmayacaksan, evlenebilirsin.

Tövbe eden günahtan temizlenmiş olur. Bu gibi suçların cezasını ise fertler değil, devlet verir.