Erkek öğretmen, kız öğrencilere spor yaptırabilir mi?

Soru Detayı

- Ben erkeğim kız ve erkek karışık sınıfların beden eğitimi dersine girmek ve kızlara hareketler öğretmek onların hareketleri yapısını meslek icabı izlemek ve bu mesleğin parasını yemek caiz midir?
- Bu meslek caiz midir?
- Kızlar da var ama edepli bir şekilde yapılırsa sorun çıkarır mı?
- Kısacası yapılmasında haramlık olan bir durum var mı?
- Ben bu mesleği yapmak istiyorum.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Doğrusu, her cinsin beden eğitimini hemcinsinin yaptırmasıdır (erkeğe erkek, kıza kız öğretmen).

Size işiniz gereği erkeklere ve kızlara beden eğitimi yaptırma işi verilmiş ise ve siz bu mesleği yapmaya maişet bakımından muhtaç iseniz, mümkün olduğunca kendinize hakim olarak eğitim yaptırırsınız.