Profesyonel sporcu olmak haram mı?

Soru Detayı

- Benim birkaç senedir profesyonel basketbolcu olabilme hedefim var, ancak basketbolcular şort giyiyor maçlarda ve avret mahallinin bir kısmı gözüküyor. Ama şortun altından tayt giyince veya dizlik takınca avret mahalli kapanıyor.
- Yani ben böyle yapsam tayt giysem kendi avret mahallim kapalı olur. Fakat herkes tayt giymiyor sahada 1-2 kişi dahi olsa avret mahalli açık oluyor, benim gözüm kaysa veya böyle bir ortamda bulunduğum için haram olur mu günah işler miyim?
- Kazanılacak para haram olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Erkek mi, kadın mı olduğunuzu yazmamışsınız.

Erkek iseniz profesyonel sporcu olabilirsiniz, ancak mesleği icra ederken meşru olmayan durum ve davranışlara kırmızı çizgi koymanız gerekir.