Kadın voleybolcu olabilir mi?

Soru Detayı

- Ben 17 yaşında bir kızım birtakımın altyapısında voleybolcuydum, ama aynı zamanda namazımdaydım daha sonra tesettüre girmek için ve sporda giydiklerim haram diye bıraktım ama tesettüre giremedim de...
- Bu yıl üniversite sınavım var ama hiçbir bolum ilgimi çekmiyor sadece voleybolcu olmak...
- Geri dönmem haram mıdır voleybolcu olsam hükmü nedir? (Şort yerine uzun tayt giyebilirim)

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Erkeklerin de seyredecekleri maçlar yapmak üzere voleybolcu olmanızı ve tayt giymenizi tavsiye etmeyiz; birçok sakıncası vardır.

Bu nedenle tayt ile de olsa, voleybolcu olmanız uygun değildir.

Nefsin istek ve arzularını değil Allah'ın rızasını esas alanlar kazanmıştır.

Her Müslüman kadın ve erkeğe yakışan edep, iffet, takva, tesettür gibi Allah’ın rızasına, Peygamber (asm) Efendimizin sünnetine uygun olandır.