Egzoz gazı kul hakkına girer mi?

Soru Detayı

- Araçların egzoz gazları çevre kirliliği oluşturduğundan kul hakkına girer mi?
- Buna soba mangal gibi şeyler dahil ne yapmak gerekir?
- Modifiye egzoz gazı günah mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İslam, insanlara, diğer canlılara ve eşyaya gereksiz zarar vermeyi yasaklamıştır.

Motorlu araç kullanımı zarurettir, bunu terk etmek mümkün değildir.

Ancak gazı asgariye indirmek, mevzuata uygun periyotlarda muayenesini yaptırıp asgari gaz salınımı için gerekli tedbirleri almak mümkündür. Bu yapılmaz da salınan gazdan insanlar ve canlılar zarar görürse kul hakkına girilmiş olur.