Ebu Muhammed el-Makdisi kimdir?

Soru Detayı

- Günümüz alimlerinden Ebu Muhammed el-Makdisi’nin yazarı olduğu bir kitap var, bu kişi ehli sünnet mi okuyabilir miyim?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Hakkında yazılan yazılardan öğrenebildiğimiz kadarıyla, kimliğinin oluşmasında Vehhabiliğin kurucusu Abdulvehhab ve onun torunları tarafından yazılan o çizgideki eserler etkili olmuştur.

Bugünkü Suudi devletinin kâfir olduğuna dair bir ser yazmıştır.

Bizde oluşan kanaate göre bu zat, Selefilik, Haricilik türünden çok katı bir anlayışa sahiptir.

Bununla beraber, eğer bizi olumsuz yönden etkileyeceğinden korkumuz yoksa, onun kitabını da okuyabiliriz. Yeter ki yanlışları varsa, onu fark edecek bir ilmi birikime sahip olalım...