Duygusal aldatma boşanma nedeni olur mu?

Soru Detayı

1) Karım bir erkekle telefon üzerinden bir süre boyunca cinselliğe kadar konuşmuş ve ortada duygusal bir aldatma olduğu açık fiziksel hiçbir şey olmasa da. Hazmedemiyorum sizce boşanmalı mıyım yoksa bir şans vermeli miyim? Sizin tavsiyeniz ne olur?
2) Eğer beni aldattığı için boşanmaya karar verirsem mehrini vermek zorunda mıyım?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Cevap 1:

Tövbe etmiş ise, bir daha yapmayacağı konusunda kanaatiniz gelmişse, olanlara rağmen huzurlu bir şekilde birlikteliğinizi devam ettirebilecekseniz, bir şans daha verebilirsiniz.

Cevap 2:

Boşarsanız ertelenmiş (müeccel) mehrini vermeniz gerekir.