Bela ve musibetler Müslümanların başına mı gelir?

Soru Detayı

- Dünyada çoğu bela ve musibetler Müslümanların başına geliyor; bunun sebebi nedir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kâfirlerin hataları büyük olduğu için, onların hesabı âhirette büyük mahkemede görülecek ve büyük ceza yeri olan cehennemde hatalarının cezasını çekecekler.

Müslümanların hataları küçük olduğu için, bunlar cezalarını kısmen dünyada çekerler. O nedenle musibetler ekseriyetle Müslümanlara gelmektedir. Bu musibetlerde çektikleri sıkıntılar, onların günahlarına kefaret olmaktadır.