Dört adak kurbanı olan kimse, dört küçük baş yerine bir büyük baş hayvan kesebilir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Dört kurban adayan bir kimse, bunun yerine bir büyük baş hayvan kesebilir. Niyeti de ona göre yapar. Bir büyük baş hayvan keserken dört adak niyeti yapabilir.Yedi hisseye kadar da niyet edebilir.

Akika kurbanı nafile kurban gibi. Hisselerin tamamının kurban hissesi olması gerekir. Adak, nafile, akika gibi.