Devlet dairesinde odaya izinsiz girilebilir mi?

Soru Detayı

- Bir devlet dairesinin aynı il sınırları içinde başka bölgesinde çalışan bir memurum. Aşağı bölgeden benim vazifemi ilgilendiren meseleler ile ilgili ekibimizden arkadaşlar gelirken, bana haber vermiyor, haber vermedikleri gibi odama girerken dalıp giriyorlar.
- Bunun adabı muaşereti nasıldır izah eder misiniz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bunun âdâb-ı muaşereti devlet dairelerindeki örfe, âdete göre oluşur.

Sizin dairenizde âdet nasıl ise -günah olmadıkça- ona uygun davranılır.