Cünüp vesvesesinden nasıl kurtulurum?

Soru Detayı

- Sabah kalktığımdan itibaren içime bir şüphe düşüyor; acaba abdestim bozulmuş mudur, cünüp olmuş muyum, diye...
- Otururken falan, mezi geldiğini falan sanıyorum. Bana bir akıl verseniz bu konuda?..

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Durumunuz vesveseden ibarettir. Şüphe ile amel edilmez.

Şeytanın vesvesesine itibar etmemek gerekir. Şayet kesin olarak cünüp olduğunuzu bilmiyorsanız gusül abdestiniz var demektir.

Hem gelen meziden dolayı da gusül gerekmez. Sabah kalktığınızda elbisenizde meni yoksa cünüp olmazsınız.