Cuma saatinde dersim var, ne yapmalıyım?

Soru Detayı

- Ben mimarlık bölümü öğrencisiyim, cuma günleri tam cuma namazının başladığı vakitte en önemli dersimi koymuşlar.
- Okulla en yakın cami arası baya mesafe 35 dk. falan, yani hem namazı kılıp hem derse girmem mümkün değil. Çok şükür bugüne kadar cuma namazımı hiç aksatmadım.
- Dersin hocasına sordum, gelmezsen sen bilirsin ben yok yazarım dönem sonunda devamsızlıktan bırakırım, dedi net bir şekilde.
- Ben ne yapacağım? Derse gitsem içim rahat olmaz namazımı aksattığım için. Namaza gitsem dersten kalacağım zaten zor bir bölümde okuyorum?..

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Maddi ve manevi bütün tedbirleri almalarına rağmen, cuma namazını kılamayanlar, mazeretli olurlar, onun yerine o günün öğle namazını kılarlar.