Çocuğu olmayan kişiye bir çocuğumu verebilir miyim?

Soru Detayı

- Bunu çocuğun bilmemesinde bir sakınca var mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Çocuğun asıl ailesi ile soy bağını keserek ve unutturarak böyle bir işlem yapmak caiz değildir.

Çocuğu olmayan bir aileye, eğer uygun bir aile ise küçük yaşta çocuğunuzu teslim edersiniz, onlar çocuğa bakar büyütür, iyi yetiştirmeye çalışırlar. Kendisine bazı maddi değerleri olan şeyleri de bağış yoluyla verebilirler.

Çocuğun aklı ermeye başlayınca ona “Senin ana baban filanlardır, bizim çocuğumuz olmadığı için seni bizim hizmetimize verdiler, nasıl dilersen öyle yap.” derler.