Cemaatle namaz kılarken, imam sesli olarak Fatiha'ya başlamışsa biz Sübhaneke'yi okuyabilir miyiz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Cemaatle namaz kılarken, imam sesli olarak fatihaya başladığı zaman artık Subhaneke duası okunmaz ve imam dinlenir. Ancak üçüncü ve dördüncü rekatları sessiz okunduğu için, ilk rekatta okuyamadığı sübhaneke duasını bu rekatlarda okuyabilir.

Eğer imam sesli okurken, cemaatten biri Sübhaneke'yi okuyacak olsa, bu durumda namazına bir zarar gelmez.