Borsa şirketinde, raporlama, form girişi, bilgi deposu (database ), sistem bakım gibi işlerde çalışmak caiz midir?

Soru Detayı

Ben bilgisayar mühendisiyim. Program yazıyorum. Hisse senedi almayı veya satmayı düşünmüyorum. Ama borsa şirketinde çalışma olanağım var. Yapacağım iş TV.lerde gördüğümüz gibi sabahtan akşama kadar hisse senedi alıp satma işlemleri yapanlardan biri olmayacağım. Muhtemelen raporlama, form girişi, bilgi deposu (database ), kontrol tabanlı bir şeyler, sistem bakım,.. yaptırmak istiyorlar olabilir.

- Sorum borsa şirketinde çalışmak caiz midir? (İMKB, Takas Bank veya MKK gibi)

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Faiz alışverişi olan işlemlerde, buna bir şekilde yardımcı olmak caiz değildir.

Yapılan işlemlerde araya faiz girmiyorsa (faizsiz senetlerin, sukukun...) alım-satım işlemine hizmet edilebilir...