"Bir tek adam seninle hidâyete gelse, sahra dolusu kırmızı koyun ve keçiden daha hayırlıdır." Bu hadisin kaynağı nedir?

Soru Detayı
- Kütüb-ü Sitte'de bu mealdeki hadisler ile yukarıdaki ifade örtüşmekte midir?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

"Bir tek adam seninle hidayete gelse, sahra dolusu kırmızı koyun ve keçilerden daha hayırlıdır."

Kaynakları:

Sahih-i Buhari, 3/57; ez-Zühd İbnül Mübarek 1/484; El-Fethül Kebir 1/282; Buhari, Müslim ve Müsned'i Ahmed'den nakil;vİhya-u Ulum-id Din 1/9.