Başka gezegenlerde yaşayan canlılar var mı?

Başka gezegenlerde yaşayan canlılar var mı?
Tarih: 02.05.2017 - 01:41 | Güncelleme:

Soru Detayı

- Uzaylılar gerçek mi?
- Kur'an'da uzaylılar ya da başka gezegenlerde yaşayan canlılar ile ilgili tam bir bilgi var mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

- Bizim anladığımız kadarıyla, Dünyalılar tarafından seslendirilen “uzaylılar” gerçek değil... Kur’an’ın ifadelerinde, uzaylıların veya başka gezegenlerde başka insanların veya canlıların yaşadığına dair bir açıklık yoktur. Yalnız, oralarda meleklerin ve ruhanilerin varlığından söz edilmektedir.

- Bununla beraber, ruhanilerin ve meleklerin yaşadığı gezegenler yanında, insan gibi varlıkların hayat şartlarını haiz bazı yıldızlarda hayat sürmeleri imkânsız değildir.

Nitekim, Bediüzzaman Hazretleri, böyle bir şeyin olabileceğine şu sözlerle işaret etmiştir.

“... (Yedi gök ve yedi yerle ilgili ayetin açıklamasından...) hem Küre-i Arzımıza benzeyen yedi küre-i uhra dahi bulunmasına, zîhayata makarr ve mesken olmasına (Yerküresine benzeyen ve bir kısım canlıların yaşamasına uygun ayrı dünyaya) işareten yedi tabaka yani yedi küre-i arziye bulunmasına işareten Küre-i Arz dahi, yedi tabaka âyât-ı Kur'aniyeden fehmedilmiştir."

"İşte yedi nevi ile yedi tarzda, arzın yedi tabakası mevcud olduğu tahakkuk ediyor. Sekizincisi olan âhirki mana, başka nokta-i nazarda ehemmiyetlidir; o yedide dâhil değildir.” (bk. Lem'alar, s. 65)

İlave bilgi için tıklayınız:

UFO'lar (uzaylılar) hakkında bilgi verir misiniz?

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet

Bu içeriği faydalı buldunuz mu?
Yazar:
Sorularla İslamiyet
Kategori:
Okunma sayısı : 10.000+
Yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun