Baba bir anneleri ayrı olan kardeşlerin ve bunların çocuklarının arasındaki mahremiyet nasıldır?

Soru Detayı
Annelerimiz farklı, babalarımız aynı erkek ve kız kardeşleriz. 1) Mahremiyet ölçümüz nedir? 2) Birbirimizin çocuklarıyla olan mahremiyet ölçümüz nedir?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Baba bir veya anne bir kardeş olanlar da hem baba hem de annesi bir olan kardeşler gibidir. Normal öz kardeşler arasındaki mahremiyet ölçüleri bunlar için de geçerlidir.

Çocuklarınız ise birbirlerine namahremdirler.