Anti-semitizm, anti-siyonizm nedir?

Soru Detayı

- Müslüman bir kişinin bu ideolojileri benimsemesi doğru mudur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Anti Semitizim: Yahudi ırkına karşı düşmanlık beslemektir. Böyle düşünce yanlıştır. Dünyada hiçbir ırka karşı -haklıyı haksızı ayırt etmeden- düşmanlık beslemek doğru olmaz. Böyle bir düşünce ne İslam’a ne de insanlığa yakışmaz.

Anti Siyonizm ise: Yahudiler içerisinde ortaya çıkan, bütün insanlara karşı üstün ırk davasında bulunan, bu sebeple bütün insanları gütmek üzere dünyaya hâkim olmak için her türlü gayrimeşru vasıtayı mubah sayan -anarşist- bir Yahudi örgütüne karşı, düşmanlık beslemek manasına gelir. Siyonizm gibi böyle bir düşünceye karşı çıkmak, insan olan her kesin doğal hakkıdır.

Anti Semitizm ne kadar yanlış ise, anti Siyonizim de o kadar doğru bir düşüncedir.