Allah'a inandığı halde meleklere inanmayan kimsenin durumu nedir? İmanın şartlarından yalnızca birini kabul etmeyen imandan mı çıkar günahkar mı olur?

Soru Detayı
Arkadaşım Allah'a inanıyor ama, meleklerin olmadığını, bunun mantıksız olduğunu, melek Mikail'in sanki meterolojiden sorumlu bakan olduğunu söylüyor. Allah'ın her şeye güç yetirebileceğini ve meleklere ihtiyacı olmadığını düşünüyor. Arkadaşımın imanı salih bir iman mı, cenete gitme şansı var mı?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Meleklere inanmayan kimse sahih bir iman sahibi değildir. Bu şekilde ölürse imansız ölmüş olur, ebedi cehennemde kalır.