Allah kullarını niçin cehenneme atıyor veya musibetlere maruz bırakıyor?

Soru Detayı

- Allah bizi hadislerinde kullarını sevdiğini söylüyor; niye ahirette ateşlerde yakıp sırat köprüsünden geçirip azap çektirmek istiyor?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İtaat edenlere mükâfat verememek gibi, isyan edenleri cezasız bırakmak da bir padişahın izzetine yakışmaz; her ikisi de acizlik ve zaaf ifadesidir. Cenab-ı Hak bu gibi noksanlıklardan münezzehtir.

İlave bilgi için tıklayınız:

Allah yarattığı kullarını niçin cehenneme atıyor veya musibetlere maruz bırakıyor?