Alkol fabrikasına yapılan işte görev almak caiz midir?

Soru Detayı

​- Yiyecek içecek fabrikalarına makine yapan bir firmada yazılım mühendisi olarak çalışıyorum. Firma Lübnan'da bir fabrikaya içinde alkollü içecek üretimi de olan bir iş aldı. Benim bu işin yazılımını yapmam gerekecek.
- Böyle bir işi yapmam caiz midir?
- Kazancıma haram karışır mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Yaptığın yazılım haram olan içkinin yapılmasında kullanılacak ise (yalnız burada kullanılacak ise, helal ürünlerde kullanılamaz ise) bu yazılımı yapmanız caiz olmaz.