Akşam, çocukların dışarı çıkarılmaması; yiyecek ve içeceklerin üzerlerinin örtülmesiyle ilgili hadis, sahih midir?

Soru Detayı

"Güneş batıp gece karanlığı, yahut gecenin bir kısm hasıl olduğu zaman çocuklarınızı dışarı çıkarmayınız. Çünkü şeytanlar o sırada etrafa dağılırlar, faaliyete geçerler. Yatsıdan bir saat geçince de dışarıdaki çocuklarınızı eve alınız."
- Buhari'de (9/s 1355) geçtigi söylenen bu hadis sahih mi, bize ne anlatmak istiyor?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu hadis sahihtir. Genel olarak bu hadiste, gecelerde alınması gereken tedbirlerden söz edilmiştir.