Ahirette eşlerden biri cennete diğeri cehenneme gitmişse, orada yeni eşle mi evlenecektir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kocası geçici olarak cehenneme gidecek kadını, Allah, ona layık olan cennetlik bir erkekle evlendirebileceği gibi, bu dünyadaki kocasının cehennemden çıkmasına kadar bekletebilir.

Ahirette insanın amellerine göre güzelliği ve değeri artacaktır. Cennette kocasının yerine Allah'ın rızasını kazanmış bir başka erkek kadına daha sevimli gelebilir.

Şu husus unutulmamalı ki cennette üzüntü olmayacak ve insanın hoşuna gidecek şeyler kendisine cennette verilecektir.