Yılanlar neden sürünür, dini açıdan bir açıklaması var mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Sürünme de bir mesafe alma vasıtasıdır. Allah değişik canlılara değişik özellikler vermiştir. Kuşlar uçarak, balıklar yüzerek, bir kısım hayvanlar zıplayarak, insanlar ve bazı hayvanlar yürüyerek ilerler. Bunlar ilahi sanatın ayrı ayrı tezahürüdür.

Bazı kitaplarda sürüngenlerin insanın namazdaki secde halini temsil ettiği belirtilmektedir...

Belki de yılanlar bu halleriyle hayat boyu secde etmekte ve insanlara ve cinlere secdenin kıymetini ve değerini hatırlatmaktadır...