Bebeklerin başına gelen musibetler nedendir?

Soru Detayı

- İnsanların bu dünyada çektiği her çile boşa olmadığı ve şahsın günahlarına kefaret olduğu söyleniyor.
- Peki, yeni doğmuş bebeklerin ve ufacık iki üç yaşındaki çocukların, daha hiçbir günahı yokken ve günah defteri açılmamışken, çektikleri eziyet ve çile neye kefaret oluyor ve nasıl yorumlanır?
- Yeni doğmuş bebeklerin başına gelen musibetlerin nedeni nedir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bunun bir cevabı, bu dünyanın tecrübe ve imtihan yeri olması sırrında yatmaktadır. Yani eğer musibet geldiği vakit sadece zalimler ve günahkârlara isabet etse, masumlar ve günahsızlar bu musibetlerden korunsalar, o zaman imtihan sırrına zıt bir durum ortaya çıkardı...