Bu dünyada başına musibet gelmeyen insanların ahirette cennete gitmeleri zor mu olacaktır?

Soru Detayı
Bu dünyada başına musibet gelmeyen insanların ahirette cennete gitmeleri zor mu olacaktır?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

İnsanın başına gelen sıkıntılar onun günahlarına keffaret olacaktır. Bu dünyada musibete uğramayan insanın ahiretteki durumunun zor olduğu sonucu çıkarılmamalıdır. Ayrıca insanın sadece musibetlerle değil tövbe istiğfarla veya yaptığı iyilik ve ibadetlerle de günahları azalır.