Allah neden çocukların ölmesine müsaade ediyor?

Soru Detayı

- Allah neden masum çocukların ve bebeklerin ölmesine musibet çekmesine müsaade ediyor?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Eğer musibet geldiği vakit sadece zalimler ve günahkârlara isabet etse, masumlar ve günahsızlar bu musibetlerden korunsalar, o zaman imtihan sırrına zıt bir durum ortaya çıkardı.

Gerek müsibete uğrayanlar gerekse aile, eş ve dostları açısından bir rahmet eseri olarak, Allah'ın değişik rahmet tecellilerine mazhar olabilirler...