Vücut geliştirme sporu ve gösteri yapmak caiz mi?

Soru Detayı

- Ben vücut geliştirme sporuyla uğraşıyorum, ama aklımda hep bir soru var, acaba caiz mi diye, yani ben bu sporu sağlık için de yapıyorum ama daha ziyade vücudum güzelleşsin, giydiğim şeyler yakışsın üstüme otursun kendimi iyi hissedeyim diye yapıyorum ve evlenme çağındayım, sonuçta bu çağdaki kişiler güzel görünmek ister bu açıdan bakacak olursak bu sporu yapmanın benim açımdan hükmü nedir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

“Vücudum güzelleşsin, giydiğim şeyler yakışsın üstüme otursun kendimi iyi hissedeyim diye” vücut geliştirme sporu yapılabilir.

Vücudu tabii olmayan şekillere sokmak ve bununla gösteri yapmak caiz değildir.