Vekil veya asıl olarak, kuraya girmeden, işçi statüsünde hacca gitmenin bir sakıncası var mıdır?

Soru Detayı

- Vekalet yoluyla hacca gitmek isteyenler için normal kurayla hacca gitmek mümkün olamıyor. Ancak tur firmalarının işçi statüsünde hac kayıtları yaptığını ve bu şarta bakılmadığını duydum. - Normal hac ücretine ek olarak 1.000-2.000 TL civarında fazla bir ücret ödeyerek, işçi statüsünde kura beklemeden hac vazifesi gerçekleştirilebiliyormuş. - Bu şekilde hac vazifesini yapmanın herhangi bir mahsuru var mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Eğer bu şekilde gitmek, bir başkasının hakkını almak, sırasını bozmak değilse, işçilerin kontenjanı ayrı ise sakıncası yoktur.