Namaz kılmayan hacca gidebilir mi?

Soru Detayı

-  Ve hactan geldikten sonra namaz kılmayanın haccı geçersiz olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Hacca gitmek için namaz kılmak şart değildir. Namaz kılmayan kimse de hacca gidebilir.

Namaz kılmamanın günahı ayrıdır, haccın sevabı ayrıdır. Namaz kılmayan kimse haccın sevabından mahrum kalmaz.

Hacdan döndükten sonra namaz kılmayacak olan kimsenin haccı da geçerlidir. Geçersiz olması söz konusu değildir.