Uzun süre görüşmediğimiz yakın akrabalarımıza karşı bir sorumluluğumuz var mı?

Soru Detayı

- Benim çok fazla akrabam var ve ben onları pek aramıyorum. Bize misafir olarak gelince onlara iyi davranıp ikramda bulunuyorum, ancak aramadığım için bana kızıyorlar. Acaba böyle olunca sılay-ı rahimi kesmiş mi oluyorum yani günah işlemiş olur muyum aramayınca?
- Uzun süre görüşme ihtiyacı duymadığımız ve araya soğukluğun girdiği yakın akrabalarımıza karşı bir sorumluluğumuz var mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Örf, âdet ve durumunuza / imkanlarınıza göre uygun olan aralıklarla akrabanızı yoklamanız gerekir.

Bunu ihmal ederseniz sorumlu olursunuz.

Şimdi yeni iletişim araçları ile bu iş çok kolay hâle geldi.