Tüm sınıf kopya çekiyor?

Soru Detayı

- Üniversitemdeki ders ortalaması vize, final ve online olarak gerçekleştirilen kısa sınavlardan oluşmakta, bu kısa sınavlar %10 etkiliyor ve tüm sınıf 150 kişi kopya çekiyor ben hariç ben de çeksem caiz mi?
- Çeksem içim rahat değil çekmesem kendimi enayi gibi görüyorum.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kul hakkına tecavüz varsa, ehil ve layık olmadığınız bir sonuç elde edecekseniz kopya çekmek caiz değildir.

Yazdığımız şartlara riayet edilirse ve kopya ile elde edilecek sonuç ümmet için gerekli ise kopya çekilebilir.